Tende so primarno namenjene zaščiti pred soncem, izpostavljenost vetru in dežju pa jih lahko močno poškoduje. A kaj ko se nevihtnemu vremenu ne moremo izogniti. Kako ravnati takrat in kar najbolje poskrbeti za zaščito svoje tende? Velikokrat se namreč zgodi, da je napovedano slabo vreme, mi pa smo doma pozabili zapreti tendo. Prav zato se je že pri nakupu smiselno odločiti za tendo s senzorjem, ki zazna dežne kaplje, veter in druge nepredvidljive vremenske pogoje, ter sproži njeno zapiranje, tudi ko vas ni doma. Ko znova posije sonce, pa senzor sproži ponovno odpiranje tende.
Pred nakupom tende se je treba odločiti, koliko denarja bomo vanjo vložili. Ponudba je zelo široka in na trgu obstaja raznovrsten spekter tend s takšnimi in drugačnimi dodatki. Če želite imeti tendo, ki vas bo ščitila pred soncem še naslednjih deset ali petnajst let, potem se vsekakor splača investirati v tako, ki je narejena iz kakovostnega materiala in jo odlikujejo dobre tehnične lastnosti. Tende na elektropogon so dražje od tistih, ki se zapirajo ročno. Če boste nameščali tendo večje velikosti, je priporočljivo, da ima vgrajen elektromotor, ki omogoča upravljanje s stikalom ali daljincem. Preprosto aktiviranje tende s pritiskom na gumb je zelo udobno in tudi praktično.
V vsako tendo se lahko naknadno vgradi mehanizem za daljinsko upravljanje, vanjo pa se lahko vgradi tudi dodatno avtomatiko, kot so senzorji za spremenljive vremenske razmere. Da bo uživanje pod tendo prijetneje tudi, ko se zmrači, je priporočljiva integracija razsvetljave. Lučke, ki se jih vgradi v ogrodje tende, so enakomerno razporejene, da mečejo svetlobo in osvetljujejo celotno traso.
Tudi, če se na začetku ne odločite za nakup tende z veliko različnimi dodatki, imate torej tudi po njenem nakupu še čas, da to popravite in tendo nadgradite. Je pa to odvisno tudi od proizvajalca tende, zato se pri njem predhodno pozanimajte, ali vam omogoča integracijo različnih senzorjev, lučk in podobnega, tudi po tem, ko je tenda že nameščena.